ILPRO603: Rewolucyjna latarka warsztatowa z wymiennym akumulatorem i światłem UV

Gigantyczny sukces jaki odniosła wprowadzona w 2021 roku seria lamp inspekcyjnych serii ILPRO spowodowała, że do oferty w roku 2023 trafiły kolejne 4 zupełnie innowacyjne modele wyposażone w możliwość bezprzewodowego ładowania przy wykorzystaniu dedykowanej stacji indukcyjnej oraz szybkiego ładowania pozwalającego skrócić ten proces o połowę  (20W PD) - seria ILPRO50x.

Firma M-TECH nie osiada jednak na laurach i z początkiem 2024 roku poszerza rodzinę lamp serii ILPRO o kolejny model ILPRO603. Wyróżnia go innowacyjna cecha, której próżno szukać w konkurencyjnych produktach dostępnych na rynku. Lampa posiada możliwość wymiany akumulatora po rozładowaniu na nowy (dodatkowy akumulator w zestawie), co pozwala cieszyć się nieprzerwaną pracą przez długie godziny. Sam akumulator ma wbudowane gniazdo USB-C, dzięki czemu można go ładować bezpośrednio, również poza obudową lampy. Wymiana akumulatora umożliwia odkręcana zatyczka znajdująca się w dolnej części lampy.

Model ILPRO603 to poręczna, kompaktowa latarka warsztatowa o niewielkich rozmiarach. Lampa została wyposażona w aż trzy źródła światła co wyróżnia ją na tle produktów dostępnych na rynku. Za główne światło odpowiada dioda COB o mocy 10W pozwalająca na uzyskanie strumienia świetlnego na poziomie max. 1000 lumenów. Światło pomocnicze to 2W dioda typu COB i max. do 200 lumenów. Najciekawsze w tym modelu jest jednak trzecie źródło światła za które odpowiada 1W dioda UV 395nm. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest ona idealnym narzędziem do diagnozowania nieszczelności układów klimatyzacji samochodowej. Metoda wykrywania nieszczelności z zastosowaniem lampy UV jest bardzo znana mechanikom zajmującym się naprawom klimatyzacji samochodowej, stosowana najczęściej i dająca najlepszy efekt. Wystarczy dodać niewielką ilość tzw. kontrastu do układu klimatyzacji, aby w szybki sposób przekonać się, który element klimatyzacji będzie podlegał naprawie bądź wymianie. 

ILPRO603 posiada aż 5 trybów świecenia dzięki czemu daje możliwość dostosowania strumienia świetlnego do każdej sytuacji.  Pierwszy tryb to światło pomocnicze. Następne trzy tryby dotyczą światła głównego i jego natężenia, kolejno 100%, 50% i 25%. Ostatni piąty tryb uruchamiany jest poprzez przytrzymanie przycisku przez 5 sekundy i odnosi się do światła UV (zmiana trybów następuje poprzez kliknięcie przycisku sterującego). Zastosowanie niezwykle wydajnego akumulatora o pojemności 2500mAh pozwala na ciągłą pracę nawet przez 12h. Dodatkowo 4-poziomowy wskaźnik naładowania baterii (indicator) pozwalający na bieżąco śledzić poziom jego wykorzystania.

W procesie produkcji wykorzystano najlepsze materiały takie jak nylon czy aluminium, co wpływa bezpośrednio na trwałość i niezawodność oraz przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Model ILPRO603 posiada certyfikat IP54, co czyni ją wodoodporną, a jednocześnie obudowa pozostaje odporna na zanieczyszczenia. Dodatkowo, klasa odporności mechanicznej IK08 zabezpiecza ją przed zewnętrznymi uderzeniami mechanicznymi (lampa może wytrzymać upadek obiektu o wadze 1700 g z wysokości 29,5 cm)– tym samym wpływając na trwałość urządzenia i bezpieczeństwo użytkowania. Lampę wyposażono w uchwyt z wbudowanym mocnym magnesem pozwalający na regulację w zakresie 90˚. Sam uchwyt może być również zastosowany jako element do zawieszenia lub „nóżka” pozwalająca na postawienie lampy pod dowolnym, potrzebnym kątem. Ładowanie kablem odbywa się poprzez gniazdo USB-C.

Podsumowując…

Model ILPRO603 dzięki swojej unikatowej i innowacyjnej funkcjonalności jaką jest możliwość  wymiany akumulatora po rozładowaniu otwiera nowe możliwości na rynku lamp inspekcyjnych ale nie tylko. Należy wspomnieć, że w zestawie znajduje się dodatkowy akumulator (ILPRO600), który podobnie jak ten znajdujący się w lampie, posiada wbudowane gniazdo USB-C umożliwiające jego bezpośrednie ładowanie. Lampa została wyposażona w trzy źródła światła, dwa klasyczne (główne i pomocnicze) oraz trzecie, za które odpowiada światło UV wykorzystywane przy diagnozowaniu m.in. nieszczelności układów klimatyzacji samochodowej.

Do produkcji ILPRO603 wykorzystano najwyższej jakości komponenty oraz materiały takie jak aluminium czy nylon co wpływa bezpośrednio na trwałość i niezawodność w każdej sytuacji. Lampa została wyposażona we wskaźnik naładowania akumulatora (indicator) pozwalający na bieżąco śledzić poziom jego wykorzystania, mocny magnes oraz hak 360 ˚wpływająca bezpośrednio na użyteczność oraz komfort pracy. Najnowszy model serii ILPRO603 już wkrótce będzie dostępna w najlepszych hurtowniach motoryzacyjnych w kraju.

Bartłomiej Szternal
Product Manager