Active Air

Na rynku wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje chłodzenia: aktywne i pasywne.

Chłodzenie pasywne charakteryzuje się tym, iż odprowadzanie ciepła odbywa się za pomocą radiatora nieposiadającego części ruchomych. Chłodzenie pasywne możemy spotkać w formie klasycznego radiatora występującego w postaci żebrowanej konstrukcji lub aluminiowych wypustek. Minusem tego typu rozwiązania są rozmiary radiatora, który w sposób pasywny musi odprowadzić ciepło z diody. Często niestety zdarza się, że nie ma wystarczająco dużo miejsca, by go zamontować. Niewielkich rozmiarów radiator chłodzenia pasywnego może wiązać się z szybkim przegrzaniem i przepaleniem diody.

Chłodzenie aktywne charakteryzuje się tym, że odprowadzenie ciepła odbywa się za pomocą części ruchomej jaką jest wiatrak. Na rynku można spotkać firmy, które biorąc pod uwagę, iż odprowadzanie ciepła jest kluczową kwestią dotyczącą żywotności, stosują japońskie łożyska zapobiegające szybkiemu zużyciu. Taką innowacją jest właśnie nasz system chłodzenia aktywnego ACTIVE AIR. Dzięki wielożeberkowej konstrukcji, dużej powierzchni odprowadzania ciepła i skutecznemu wentylatorowi, kondycja oraz optymalna jasność produktu zostają zachowana nawet podczas najdłuższych podróży.

Bądź cały czas na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie treści marketowingowych na podany adres email