Sukcesy firmy M-TECH w 2022 roku

Minione lata były dla nas wszystkich trudnym czasem, wypełnionym atmosferą niepewności i całkowicie nowymi wyzwaniami. Duże podwyżki kosztów produkcji, frachtu morskiego, ogromne - spedycji lotniczej, opóźnienia w produkcji, opóźnienia w globalnych łańcuchach dostaw czy zmienność kursów walut to jedynie parę problemów z jakimi przyszło nam wszystkim, w branży automotive, się zmierzyć.

CO MOGLIŚMY W TEJ SYTUACJI ZROBIĆ?

Śledzenie trendów panujących na globalnym rynku części zamiennych to jedno z kluczowych założeń w kontekście rozwoju i poszerzania sieci dystrybucji marki M-TECH na świecie, również w tych trudnych czasach. Wnikliwa analiza i zrozumienie kierunków, którymi podąża branża, była najcenniejszym źródłem inspiracji do rozwijania naszego portfolio o serię produktów dopasowanych do zakupowych preferencji klientów i w tym kierunku postanowiliśmy podążać.

CO UDAŁO NAM SIĘ DZIĘKI TEMU OSIĄGNĄĆ?

Przede wszystkim, rok 2023 zaczynamy od niecodziennych osiągnięć na polskiej scenie przedsiębiorców. Po raz szósty zostaliśmy laureatami polskiego rankingu i otrzymaliśmy tytuł Gazeli Biznesu roku 2022, co potwierdza siłę firmy M-TECH i jakość marki. Gazela Biznesu to tytuł, który wiąże się z autorytetem, przedsiębiorczością oraz świetną rekomendacją mającą istotne znaczenie w relacjach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

CO JESZCZE JEST NASZYM SUKCESEM?

TARGI AUTOMECHANIKA FRANKFURT

Wzięliśmy udział w najważniejszych targach ostatnich lat, a mianowicie Automechanika Frankfurt 2022.

Już dziś otwarcie możemy mówić o tym, że zeszłoroczna edycja podtrzymała tradycję i pobiła frekwencyjne rekordy zarówno wśród odwiedzających, jak i wystawców. Ogromny wpływ na udział tak wielu firm z całego świata miała nadzwyczajna ranga targów, które w oryginalnym formacie odbywają się w dwuletnich interwałach, jednak globalna pandemia COVID-19 uniemożliwiła organizację imprezy w 2020 roku, zatem na powrót do Frankfurtu czekaliśmy aż cztery lata.

Doskonale przewidzieliśmy, że tak długa przerwa spotęguje olbrzymie zainteresowanie, dlatego aby sprostać napływowi odwiedzających, wysłaliśmy do Frankfurtu historycznie liczebną reprezentację, składającą się z zarządu firmy, menedżerów produktu oraz członków działu sprzedaży i marketingu. Dzięki temu każdy obecny i potencjalny partner biznesowy, który zawitał na nasze stoisko, otrzymał kompleksowy i profesjonalny konsulting, doradztwo techniczne, ale i okazję do wymiany bezcennych doświadczeń i rynkowych prognoz na nadchodzące miesiące.

Automechanika 2022 we Frankfurcie, poprzedzona tygodniami przygotowań, skrupulatnego planowania i w końcu perfekcyjnego wdrożenia założonych działań, zakończyła się dla nas ogromnym sukcesem. Przede wszystkim spotkaliśmy się z naszymi dotychczasowymi partnerami, którzy byli i nadal będą filarami naszego rozwoju. Omówiliśmy z nimi nasze wspólne sukcesy, potencjalne zagrożenia i plany na przyszłość. Nawiązaliśmy także mnóstwo perspektywicznych kontaktów z kontrahentami z całego świata, które z pewnością pozwolą nam kontynuować globalną ekspansję marki M-TECH, dzięki której będziemy zaopatrywać kolejnych klientów w zysk, dostarczając im jakościowy towar w dopasowanej cenie.

Poza Frankfurtem udało nam się wziąć udział w głównych wydarzeniach branży automotive: Motortec Madrid, Autopromotec Bologna oraz Equip Auto.

NOWOŚCI PRODUKTOWE

Niezmiennie przyświeca nam idea bycia kompleksowym dostawcą oświetlenia, dlatego dla naszych partnerów przygotowaliśmy ponad 100 premier produktowych, które wpisują się w panujące trendy, a nierzadko same je wyznaczają. Wprowadziliśmy do oferty m.in. zamienniki LED dla żarówek motocyklowych i przeciwmgielnych, kolejne zestawy do konwersji LED, nowe lampy inspekcyjne z serii PRO, światła cofania, a także poszerzyliśmy asortyment oświetlenia roboczego o budżetową serię ECONO i nowe referencje z serii BLACK.

KATALOGI PRODUKTOWE

Dzięki konsekwentnie realizowanym założeniom strategicznym, realnemu wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów oraz doboru odpowiednich Partnerów zaprojektowaliśmy nowe katalogi produktowe M-TECH 2022/2023:

  • M-TECH Light@Automotive 12V
  • M-TECH Light@Work 24V
  • M-TECH Light@MOTO. 

Oprócz tego wdrożyliśmy nowe narzędzie sprzedażowe, jakim jest katalog nowości M-TECH Light@2023 Katalog Nowości, w którym zawarliśmy komentarze ekspertów działu Research & Development na temat najważniejszych cech wprowadzonych produktów. 

Katalog ten okazał się najbardziej innowacyjnym narzędziem sprzedażowym sezonu oświetleniowego branży automotive 2022/2023.

Sesja produktowa i wywiad dla Forbes

Udało się zrealizować ogromnie wymagającą sesję produktową przedstawiającą nasze produkty dedykowane pojazdom ciężkim i motocyklom. 

Udało się również udzielić wyjątkowego wywiadu dla międzynarodowego czasopisma Forbes.

Nominacja roku w konkursie AUTOEXPERT - PRODUKT ROKU 2022

Nasze produkty zostały nominowanie w konkursie organizowanym przez AutoExpert dla branży motoryzacyjnej. Zdobyły zaufanie odbiorców i znalazły się w rankingu PRODUKT ROKU 2022 AUTOEXPERT w kategorii części i akcesoria motoryzacyjne oraz w kategorii wyposażenie warsztatu i oprogramowanie.

Dziękujemy!

To dzięki relacjom, które udało nam się wspólnie zbudować przez lata możliwe było osiągnięcie tego wspólnego sukcesu oraz uzyskanie niecodziennego i prestiżowego wyróżnienia w tych trudnych dla wszystkich czasach. Obiecujemy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ten 2023 rok był dla Państwa i dla nas rokiem pełnym możliwości, wyzwań i sukcesów. 

 

Roksana Rajewska-Rybicka

Marketing Team Leader