Rozszerzenie oferty M-TECH o produkty niestandardowe.

Odpowiednie oświetlenie samochodu, w tym sygnalizacja podejmowanych przez kierującego manewrów, stanowi główny element zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Stąd tak ważne jest sprawne oświetlenie zarówno to główne (np. światła mijania), jak i pomocnicze (np. światło postojowe, kierunkowskazu czy stopu) zwane również sygnalizacyjnym. Pomimo rozwoju technologicznego nadal najczęściej spotykanym rodzajem oświetlenia w samochodach są żarówki halogenowe. Na drogach jednak można już spotkać modele wyposażone w światła wykonane w dużo bardziej wydajnej technologii LED, ale dotyczy to fabrycznie nowych instalacji.

Firma M-TECH od kilkunastu lat oferuje szeroki asortyment oświetlenia samochodowego. Od tradycyjnych żarówek samochodowych zarówno halogenowych, jak i pomocniczych, palników ksenonowych, poprzez wykonane w technologii LED retrofity do reflektorów głównych, lampy robocze, lightbars czy driving lights. Bardzo ważnym elementem w ofercie są żarówki LED będące zamiennikami tradycyjnych żarówek pomocniczych takich jak W5W, P21W czy W21W. Wsłuchując się w głos rynku branżowego postanowiliśmy wprowadzić dwie nowe serie retrofitów oraz dzięki postępowi technologicznemu zamienniki najbardziej popularnych modeli z diody typu FLUX na SMD.

Limited Black…

Design czyli wygląd, projekt… to słowo towarzyszy nam od zawsze, choć w ostatnich kilkunastu latach zaczyna przewijać się w naszym codziennym życiu coraz częściej. Początkowo design kojarzony był przede wszystkim z takimi gałęziami przemysłu jak branża odzieżowa, meblowa czy szeroko rozumiana architektura. Ostatnio jednak słowo to zatacza coraz większe kręgi, co wydaje się odpowiedzią na potrzeby rynku. Zauważa to również sektor automotive, co można coraz częściej zobaczyć podczas premier nowych modeli samochodów prezentowanych przez największe światowe koncerny jak również codziennie na drogach. Firmy reprezentujące rynek automotive aftermarket nie pozostają dłużne.

Dostępna na rynku oferta produktów segmentu LED jest tego najlepszym potwierdzeniem. Lampy robocze, driving lights czy obrysówki coraz częściej przykuwają wzrok użytkowników dróg swoim wyglądem co sprawia, iż coraz więcej kierowców chce posiadać w swoim samochodzie coś co ich wyróżni i doda indywidualnego charakteru.

Seria Platinum Limited Black jest tego najlepszym przykładem. Przy zachowaniu cech najbardziej cenionych przez użytkowników, takich jak markowe wydajne diody oraz najlepsze komponenty powstał produkt spełniający wszystkie powyższe przesłanki. Zastosowany w procesie produkcji ciemnografitowy stop aluminium sprawia, że produkty nie pozostają niezauważone. Seria Platinum Limited Black to żarówki typu W5W, W16W, BA15s, BAY15d, W21W, W21/5W, P27W (3156) oraz P27/7W (3157), co wypełnia znaczną większość rynku.

Seria RED…

Firma M-TECH stopniowo stara się rozwijać gamę retrofitów LED wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku. W ostatnim czasie zaczęło pojawiać się coraz więcej pytań o LED-owe zamienniki tradycyjnych żarówek stosowanych jako światło STOP. 

W odpowiedzi M-TECH wprowadza do oferty LED-owe zamienniki tradycyjnych żarówek w kolorze czerwonym, które swoje zastosowanie mają przede wszystkim w tylnych kloszach z przeźroczystym szkłem. Bazując na doświadczeniu w pierwszej kolejności do oferty trafią retrofity powstałe w oparciu o bardzo dobrze znane i cenione przez klientów modele serii Platinum. Należy podkreślić, że wprowadzane nowości produktowe podobnie jak ich pierwowzory o barwie białej powstają w oparciu o najwyższej jakości komponenty. Wszystkie zostały również wyposażone w system zapobiegający przegrzaniu, a co za tym idzie przepaleniu, gwarantując niezawodność w każdych warunkach. 

Już wkrótce na sklepowych półkach będzie można znaleźć czerwone wersje 8 niezwykle popularnych modeli żarówek LED w wersji jedno i dwuwłóknowej, dostępnych obecnie tylko w kolorze białym. Produkty LB820R-01B, LB821R-01B, LB822R-01B, LB823R-01B, LB826R-01B, LB827R-01B, LB828R-01B i LB829R-01B stanowią zamienniki najbardziej popularnych rodzajów żarówek stosowanych w tego typu oświetleniu. Nowa gama będzie składać się z retrofitów o podstawach P21W, P21/5W, W21W czy W21/5W. Na początek do wyboru będą po dwa modele z każdego rodzaju, jednak z pewnością nie jest to ostatnie słowo firmy M-TECH w tym temacie. Ciągły rozwój to podstawa sukcesu, dlatego w najbliższym czasie spodziewać się można kolejnych nowości w tym segmencie.

Premium Fog lights…

Kolejna nowa seria retrofitów LED jakie w najbliższym czasie pojawią się w ofercie firmy M-TECH to seria Fog lights

Światła przeciwmgłowe to bardzo ważny element zewnętrznego oświetlenia w samochodzie. Wpływają one bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach jakimi są np. gęsta mgła. M-TECH po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadzając do oferty specjalną serię retrofitów LED dedykowanych właśnie do tego typu oświetlenia. W skład serii „FOG Lights” wchodzą LEDowe zamienniki tradycyjnych żarówek typu H1, H3, H7, H8/H11, HB3, HB4, 880 i 881. Wszystkie zostały wyposażone w sześć niezwykle wydajnych diod typu SMD1616 oraz żebrowany radiator odpowiadający za odprowadzenie ciepła, a co za tym idzie chroniący samą diodę przed przegrzaniem. Dodatkowym atutem serii „FOG Lights” są kompaktowe rozmiary oraz bezproblemowy sposób montażu typu „plug’n’play” (pasują one idealnie jako zamiennik tradycyjnej żarówki).

Flux na SMD…

Uzupełnieniem nowości segmentu retrofitów LED będą nowe wersje najbardziej popularnych modeli W5W, P21W i P21/5W (LB006AW, LB033W, LB033R, LB033Y, LB038W i LB038R) powstających dotychczas przy wykorzystaniu przestarzałej już technologii FLUX. Rozwój sprawił, że diody typu SMD są szeroko dostępne na rynku, dzięki czemu mogą zastąpić diody typu FLUX nie wpływając znacząco na wzrost końcowej ceny produktu, a gwarantując przy tym nieporównywalnie lepsze efekty w postaci emitowanego światła.  Wykorzystując ten fakt, już wkrótce firma M-TECH zaprezentuje zupełnie nową odsłonę dobrze znanych modeli, w których wykorzystane zostały diody typu SMD. Dodatkowo w modelach LB033 i LB038 zastosowano mleczne szkło, dzięki czemu uzyskano jednorodny strumień świetlny na całej powierzchni diody.

Podsumowując…

W odpowiedzi na sygnały płynące z rynku, firma M-TECH wprowadza do oferty nowe serie retrofitów LED, w skład których wchodzi kilkadziesiąt zupełnie nowych modeli. Tak szeroki asortyment sprawia, iż niezależnie od potrzeb, każdy użytkownik dróg znajdzie interesujący dla siebie produkt zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Dla osób, które stawiają wygląd żarówki na pierwszym miejscu, idealnym rozwiązaniem będzie seria Limited Black z charakterystyczną matowo-grafitową częścią (specjalny stop metalu najwyższej jakości), w skład której wchodzi czarna płytka PCB, na której zostały zamontowane diody, co dopełnia całość żarówki. Seria RED stworzona w oparciu o już istniejącą serię Platinum to produkty przeznaczone dla osób, które poszukują retrofitów LED wykonanych z najlepszych materiałów, zgodnie z najwyższymi standardami, ale o barwie czerwonej. Kolejna grupa to tzw. seria Fog Lights, do której należą żarówki LED typu H1, H7, H11 czy HB4. Produkty te są zamiennikami tradycyjnych żarówek halogenowych najczęściej spotykanych w światłach przeciwmgłowych. Zastosowanie technologii LED pozwala na uzyskanie znacznie efektywniejszego strumienia świetlnego, co w tego rodzaju oświetleniu bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Kończąc, rozwój technologii LED w dziedzinie szeroko rozumianego oświetlenia pozwolił na reinżyniering najbardziej popularnych modeli. Dzięki temu produkty, w których do tej pory stosowano mało wydajne diody Flux zostały wyposażone w dużo wydajniejsze diody SMD, co ma bezpośredni wpływ również na żywotność samej żarówki. Dodatkowo zastosowanie mlecznego szkła pozwoliło na maksymalne wykorzystanie możliwości zastosowanych źródeł światła. 

Należy pamiętać, iż mimo że technologia LED jest dużo bardziej wydajna jeżeli chodzi o strumień świetlny, niestety nadal jest nielegalna na drogach publicznych Unii Europejskiej. Wydajność i efektywność szczególnie ważna jest właśnie  w przypadku oświetlenia sygnalizacyjnego (np. kierunkowskazy), jak również oświetlenia używanego w trudnych warunkach atmosferycznych (np. halogeny przeciwmgłowe). Należy mieć nadzieję, że ta sytuacja w najbliższym czasie ulegnie zmianie i dzięki nowoczesnej technologii LED wszyscy użytkownicy dróg zarówno publicznych, jak i pozostałych, dzięki tego typu rozwiązaniom będą lepiej widoczni, a co za tym idzie bezpieczniejsi, co bezpośrednio wpływa na komfort prowadzenia pojazdu.

Bartłomiej Szternal
Product Manager