Nowość – lampa warsztatowa IL11 serii ECONO

Nowy rok 2023 już od samego początku zapowiada się bardzo owocnie w kwestii poszerzenia asortymentu. Tym razem do oferty lamp inspekcyjnych serii ECONO firmy M-TECH trafia zupełnie nowy model lampy czołowej. IL11 to propozycja, która przedstawia najnowsze trendy i rozwiązania w podejściu producentów do tego typu oświetlenia.

Budowa…

Model IL11 to zupełnie nowe podejście do tematu lamp inspekcyjnych potocznie zwanych czołówkami. Najważniejszą różnicą, a zarazem zaletą jest jej innowacyjny wygląd. Lampa została zaprojektowana w formie opaski zakładanej na głowę, w którą został wbudowany element świecący w postaci paska LED COB. Dodatkowo IL11 posiada drugie źródło światła będące jej integralną częścią. Elastyczna latarka czołowa została wyposażona w miękkie podkładki wewnątrz, dzięki czemu nie ześlizguje się ona z głowy w czasie gwałtownych ruchów oraz posiada regulowany pasek dla wygody.

Źródło światła…

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jakie zostało użyte w tym modelu to wbudowane dwa źródła światła. Pierwsze w postaci wbudowanego paska COB pozwala na uzyskanie strumienia świetlnego do 350 lm i oświetlenie obszaru o szerokości 230°. Drugie źródło światła to dioda typu XPE LED generująca wiązkę do 150lm, której głównym zastosowaniem jest punktowe oświetlenie miejsca pracy. Każde z dwóch źródeł światła posiada dwa tryby świecenia 100% i 40%, dzięki czemu możemy bez problemu dopasować ilość światła do aktualnych potrzeb, co bezpośrednio wpływa na żywotność samej latarki.

Dodatkowe zalety…

Nowy model segmentu ECONO IL11 został wyposażony we wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh, co pozwala na ciągłą pracę nawet do 8h. dzięki zastosowaniu uniwersalnego gniazda ładowania typu C (kabel USB-C jest w zestawie) sam proces nie sprawia większych problemów. Najciekawszym rozwiązaniem jakie zostało zastosowane w modelu IL11 jest czujnik ruchu, który pozwala on na włączanie i wyłączanie lampy za pomocą ruchu dłoni przed czołem latarki. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim dla użytkowników, którzy na co dzień mają do czynienia z różnego rodzaju substancjami brudzącymi, takimi jak oleje czy smary. Model posiada klasę wodoodporności IPX4, która pozwala na ochronę przed cząsteczkami kurzu i bryzgającą wodą, dzięki czemu praca przy lekko padającym deszczu nie stanowi dla IL11 żadnego problemu.

Podsumowując…

Nowo wprowadzony do oferty firmy M-TECH model IL11 będący uzupełnieniem serii ECONO w segmencie lamp inspekcyjnych wyznacza zupełnie nowe podejście do tematu czołówek. Dzięki wbudowaniu głównego elementu świecącego (pasek COB) bezpośrednio w konstrukcję lampy sprawia, że jest ona wyjątkowo wygodna i przyjazna dla każdego użytkownika. Dodatkowymi atutami są drugie źródło światła, wbudowany akumulator 1200 mAh, gniazdo ładowania typu C czy czujnik ruchu, co sprawia że otrzymujemy produkt kompletny spełniający wszystkie kryteria przewidziane dla lamp czołowych.

Bartłomiej Szternal

Product Manager