Nowe lampy M-TECH z homologacją cofania ECE R23

Manewr cofania to codzienność dla każdego kierowcy. Może on jednak przysporzyć bardzo dużo kłopotu i stresu nawet doświadczonym kierowcom. Gdy weźmiemy pod uwagę nocną porę, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wąskie i ciasne miejsce, wtedy sprawa robi się jeszcze bardziej niekomfortowa i skomplikowana. Firma M-TECH kolejny raz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oświetlenia samochodowego i wprowadza do swojej oferty 3 zupełnie nowe modele lamp roboczych kompatybilnych z instalacjami 12/24V. Nową serię spośród wszystkich dostępnych na rynku lamp roboczych wyróżnia bardzo ważna cecha, a mianowicie homologacja ECE R23. Wprowadzona w życie dyrektywa UE R23 zawiera wytyczne dotyczące możliwości zalegalizowania lamp roboczych jako oświetlenia wstecznego, które może być bez przeszkód, w pełni legalnie, stosowane na drogach publicznych całej Unii Europejskiej. Określa ona dokładne parametry jakie powinny spełniać tego typu lampy by nie stwarzać zagrożenia dla pozostałych użytkowników drogi.

Obecnie wielu kierowców używa klasycznych i typowych lamp roboczych LED jako sposób oświetlenia terenu podczas wykonywania manewru cofania, nie zdając sobie sprawy jakie powodują zagrożenie na drodze. Przeznaczeniem lamp, które nie spełniają norm ECE R23 jest oświetlenie placu roboczego przez co zostały skonstruowane w taki sposób, aby jak najbardziej rozpraszać światło, w przeciwieństwie do tych, które takową homologację posiadają. Specjalna konstrukcja odbłyśnika w lampach z homologacją pozwala skierować strumień  w taki sposób, by jak najskuteczniej oświetlić teren z tyłu pojazdu. 

Nowa seria lamp WLR wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku. Proponowane modele WLR102, WLR228 i WLR243 spełniają wszystkie powyższe wymagania. Najwyższej jakości komponenty, refleksyjne soczewki czy markowe diody które zostały użyte w procesie produkcji oraz certyfikaty IP68 i IP69K są gwarancją najwyższej jakości i bezawaryjności. 

W ofercie firmy M-TECH szczególną uwagę należy zwrócić na modele WLR228 i WLR243.

WLR228 to lampa typu „slim”. Została ona wyposażona w 6 niezwykle wydajnych diod o mocy 5W każda, które zapewniają strumień świetlny do 2300 lumenów, dzięki czemu nawet przy słabym oświetleniu i ograniczonej widoczności związanej z warunkami atmosferycznymi gwarantują najlepszą widoczność. Dodatkowo lampę wyróżnia innowacyjny rodzaj odbłyśnika niespotykany w tej kategorii produktowej oraz sposób zamontowania diod (płytka PCB, do której przytwierdzone są diody została umieszczona w górnej części lampy). Wszystkie powyższe cechy gwarantują najwyższą jakość, wydajność oraz niezawodność.

WLR243 to lampa o klasycznym kwadratowym kształcie. Strumień świetlny na poziomie 3200 lumenów zapewnia 16 diod o mocy 1,5W każda, co zapewnia widoczność nawet w najtrudniejszych warunkach. Zastosowane w procesie produkcji „mleczne szkło” dodatkowo wyróżnia ten model na tle konkurencji. Model ten jest kolejnym z serii „Performance”, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na rynku. Podobnie jak w pozostałych modelach, które nie posiadają homologacji ECE R23, zastosowano innowacyjny odbłyśnik z zaawansowanymi perforacjami typu „piramidka”. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia oświetlona jest w taki sam sposób na całej powierzchni. 

Wkrótce wszystkie modele lamp z serii WLR (Work Lamp Reverse) będą dostępne w najlepszych sieciach i hurtowniach motoryzacyjnych w Polsce.

*Należy pamiętać, że maksymalna liczba świateł cofania w pojeździe nie może przekroczyć dwóch, wliczając te pierwotnie zamontowane. Jedynie pojazdy ciężarowe mogą stosować dodatkowego światła cofania z każdego boku.

 

Bartłomiej Szternal

Product Manager firmy M-TECH