M-TECH wprowadza nowy asortyment dla motocykli i skuterów

Rozwój cywilizacyjny sprawia, iż szczególnie w miastach drogi stają się coraz bardziej zatłoczone. Ilość samochodów, które pojawiają się każdego dnia na szlakach komunikacyjnych sprawia, że zakorkowane drogi to codzienność każdego kierowcy. Są jednak tacy, których ten problem dotyczy w mniejszym stopniu. Coraz więcej użytkowników jako podstawowy środek transportu traktuje pojazdy dwukołowe, dlatego też motocykle czy skutery coraz częściej pojawiają się na drogach stając się alternatywą dla samochodów. 

Podobnie jak kierowcy pojazdów m.in. czterokołowych, użytkownicy ci, chcą czuć się bardziej bezpiecznie na drodze, a bezpośredni wpływ ma na to przede wszystkim dobre oświetlenie. Dlatego też, firma M-TECH oferuje szeroką gamę żarówek motocyklowych i skuterowych LED zapewniających niezawodność i doskonałą widoczność.

LB555W

Żarówki…

Producenci oświetlenia samochodowego w większym bądź w mniejszym stopniu posiadają w ofercie żarówki wyprodukowane w oparciu o technologię LED. Zamienniki tradycyjnych żarówek typu  W5W, C5W (potocznie zwana rurką), BA9s czy BA15s są standardem. Takie same żarówki stosuje się również w jednośladach m.in. jako postojówka, światło obrysowe czy cofania oraz stopu. Są jednak miejsca w motorach czy skuterach gdzie uniwersalna żarówka samochodowa nie wystarczy i potrzebne jest dedykowane rozwiązanie. Dział R&D firmy M-TECH to zauważył i wprowadza do oferty również żarówki szyte na miarę do tego typu pojazdów takie jak HS1, BA20d i P15d w wersji LED (oświetlenie reflektora głównego – światło mijania i drogowe). 

Dwie serie…

Na początek w ofercie firmy M-TECH będziemy mogli znaleźć dwie serie LEDowych zamienników żarówek typu HS1, BA20d i P15d stosowanych w reflektorach jako światło mijania i drogowe. Obie serie charakteryzują, co jest standardem w produktach M-TECH, wykorzystane najlepszej jakości materiały i komponenty. 

Seria LB55x to żarówki, w których zastosowano 12 markowych diod SMD3030 co w połączeniu z rozbudowanym radiatorem o innowacyjnym kształcie sprawia, że źródło światła jest odpowiednio chłodzone co zapobiega przegrzaniu, a co za tym idzie uszkodzeniu żarówki. Diody zostały umieszczone na płytce PCB po 6 z każdej strony co wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Strumień świetlny na poziomie max. 1200lm zapewnia gwarancję komfortu podróżowania nawet po najciemniejszych drogach..

Seria LB57x to żarówki o zupełnie innej konstrukcji niż LB55x. główną cechą, która je wyróżnia to zastosowana soczewka oraz zupełnie inny kształt radiatora, który jest równie wydajny i w odpowiedni sposób dba by dioda nie uległa przegrzaniu. Za źródło światła odpowiadają dwie niezwykle wydajne diody typu SMD3570 gwarantujące strumień świetlny do max. 1400lm co zaspokoi najbardziej wybrednych użytkowników tego typu pojazdów.

LB574W

Podsumowując…

Segment użytkowników dróg wykorzystujących na co dzień pojazdy dwukołowe zwiększa się. Podobnie jak kierowcy pojazdów m.in. czterokołowych chcą czuć się coraz bardziej bezpiecznie jako użytkownicy, a bezpośredni wpływ ma na to przede wszystkim oświetlenie. Wprowadzone wkrótce do ofert firmy M-TECH żarówki LED dedykowane właśnie temu segmentowi z pewności w tym pomogą. Dwie serie LB55x i LB57x dzięki różnorodnej konstrukcji, pozwalają na znalezienie odpowiedniego rozwiązania do konwersji tradycyjnego oświetlenia na ledowe w większości reflektorów. Użyte materiały, markowe diody odpowiadające za strumień świetlny czy konstrukcja radiatora są gwarancją niezawodności a co ta tym idzie poczucia bezpieczeństw.

Bartłomiej Szternal

Product Manager