M-TECH – szeroka oferta źródeł światła LED dla motocykli i skuterów.

Z uwagi na postęp cywilizacyjny, drogi w miastach stają się coraz bardziej zatłoczone, co powoduje, że zakorkowane drogi to codzienność każdego kierowcy. Są jednak tacy, których ten problem dotyczy w mniejszym stopniu. Coraz więcej użytkowników wybiera pojazdy dwukołowe, takie jak motocykle czy skutery, jako podstawowy środek transportu, co czyni je alternatywą dla samochodów. Tak jak kierowcy innych pojazdów, użytkownicy motocykli i skuterów również pragną czuć się bezpiecznie na drodze, a dobre oświetlenie jest kluczowe w tym względzie. Dlatego też, firma M-TECH oferuje szeroką gamę żarówek motocyklowych i skuterowych LED zapewniających niezawodność i doskonałą widoczność.

Żarówki…

Producenci oświetlenia samochodowego w ofercie posiadają żarówki oparte o technologię LED, w tym zamienniki tradycyjnych żarówek typu W5W, C5W (potocznie zwana rurką), BA9s czy BA15s.

W ostatnim czasie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również LEDowe zamienniki tradycyjnych żarówek halogenowych takich jak H1, H4 czy H7, które znajdują zastosowanie nie tylko w samochodach, ale również w pojazdach jednośladowych, takich jak motocykle czy skutery. Podobnie jak wspomniane wcześniej modele retrofitów, które występują m.in. jako postojówka, światło obrysowe czy cofania lub stopu. Są jednak miejsca w motorach czy skuterach gdzie uniwersalna żarówka samochodowa nie wystarczy i potrzebne jest dedykowane rozwiązanie.

Dział R&D firmy M-TECH wprowadza do oferty żarówki szyte na miarę do pojazdów dwukołowych, takie jak HS1, BA20d i P15d w wersji LED, zapewniające doskonałe oświetlenie reflektora głównego, w tym światło mijania i drogowe.

Seria LSAL „01B”...

Wsłuchując się w głos rynku firma M-TECH od pewnego czasu oferuje swoim klientom modele do konwersji tradycyjnego oświetlenia głównego (np. H4 czy H7) wykonane w technologii LED, a przeznaczone typowo dla pojazdów takich jak motocykl czy skuter. Seria Premium LSAL „01B” (opakowanie pojedyncze) to innowacyjna linia żarówek w ofercie firmy M-TECH, której najważniejszą cechą jest kompaktowa konstrukcja, która nie posiada tradycyjnej wiązki wychodzącej z żarówki oraz nie wymagają podłączania dodatkowych modułów. Jej zadaniem jest maksymalne upodobnienie się do tradycyjnej żarówki halogenowej. Z tych względów tego typu rozwiązania funkcjonują na rynku pod nazwą „All In One”.

Wszystkie produkty zostały wyposażone w diody wykonane w nowoczesnej technologii LED CSP, która charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością z 1W (ilość lumenów z 1W). Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie najwyższej efektywności świetlnej, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo. Unikatowa konstrukcja żarówek LED serii LSAL, niewielkie rozmiary oraz podstawa zintegrowana z aluminiowym korpusem znacząco ułatwiają montaż nawet tam gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Dodatkowym atutem jest bardzo wydajny system aktywnego chłodzenia, który znacząco wpływa na żywotność. Wszystkie modele zostały wyposażone w odpinany kołnierz, co dodatkowo wpływa na komfort montażu, a temperatura barwowa światła to max. 6500K. Seria LSAL „01B” obejmuje najbardziej popularne modele takie jak H1, H11, H4, H7, HB3 i HB4.

Dwie serie dedykowane…

Na początek w ofercie firmy M-TECH będziemy mogli znaleźć dwie serie dedykowanych LEDowych zamienników żarówek typu HS1, BA20d i P15d stosowanych w reflektorach pojazdów dwukołowych jako światło mijania i drogowe. Obie serie charakteryzują, co jest standardem w produktach M-TECH, wykorzystane najlepszej jakości materiały i komponenty.

Seria LB55x to żarówki, w których zastosowano 12 markowych diod SMD3030 co w połączeniu z rozbudowanym radiatorem o innowacyjnym kształcie sprawia, że źródło światła jest odpowiednio chłodzone co zapobiega przegrzaniu, a co za tym idzie uszkodzeniu żarówki. Diody zostały umieszczone na płytce PCB po 6 z każdej strony co wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Strumień świetlny na poziomie max. 1200lm zapewnia gwarancję komfortu podróżowania nawet po najciemniejszych drogach..

Seria LB57x to żarówki o zupełnie innej konstrukcji niż LB55x. główną cechą, która je wyróżnia to zastosowana soczewka oraz zupełnie inny kształt radiatora, który jest równie wydajny i w odpowiedni sposób dba by dioda nie uległa przegrzaniu. Za źródło światła odpowiadają dwie niezwykle wydajne diody typu SMD3570 gwarantujące strumień świetlny do max. 1400lm co zaspokoi najbardziej wybrednych użytkowników tego typu pojazdów.

Podsumowując…

Segment użytkowników dróg korzystających na co dzień z pojazdów dwukołowych rośnie. Kierowcy pojazdów, w tym również czterokołowych, chcą coraz bardziej czuć się bezpiecznie, a to bezpośrednio zależy od jakości oświetlenia. Firma M-TECH wprowadziła do swojej oferty serię LSAL „01B” oraz nowe modele retrofitów, które pomogą w dedykowaniu rozwiązań dla tego segmentu. Dwie serie LB55x i LB57x, dzięki różnorodnej konstrukcji, pozwalają na znalezienie odpowiedniego rozwiązania do konwersji tradycyjnego oświetlenia na LEDowe w większości reflektorów. Użyte materiały, markowe diody LED odpowiadające za strumień świetlny oraz konstrukcja radiatora są gwarancją niezawodności, a co za tym idzie - poczucia bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Bartłomiej Szternal
Product Manager