M-TECH poszerza ofertę LED SETów.

2021 był rokiem premiery serii LSPRO, która od razu stała się bestsellerem segmentu LED SET na rynku automotive aftermarket. Idąc za ciosem oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma M-TECH wprowadza do swojej oferty 3 zupełnie nowe serie produktów w kategorii zestawów przeznaczonych do konwersji tradycyjnego oświetlenia na oświetlenie w technologii LED. 

Niesłabnące zainteresowanie tego typu oświetleniem sprawia, iż niezbędne jest ich ciągłe rozwijanie i udoskonalanie. Rynek automotive w obecnej chwili jest bardzo mocno skupiony na rozwoju produktów z gamy LED set. Eksperci działu R&D firmy M-TECH są tego świadomi, czego efektem są nowe modele w ofercie firmy. Wykorzystanie najnowszych trendów i rozwiązań w budowie korpusu, udoskonalony system chłodzenia oraz zastosowane komponenty niezaprzeczalnie stawiają nowe produkty w czołówce tego segmentu.

Przy wyborze LED setów istotnym jest, by zwrócić uwagę na rozmieszczenie samej diody - czy umieszczona jest w miejscu zbliżonym do tego, gdzie w tradycyjnej żarówce występuje włókno wolframowe (tzw. skrętka). Umieszczenie diod nadmiernie z przodu bądź z tyłu sprawi, że strumień świetlny nie będzie w pełni skierowany na drogę.
Za duża powierzchnia diody nie jest atutem produktów z tego segmentu, gdyż takie rozwiązanie sprawia, że strumień świetlny jest mocniejszy, jednakże mniej efektywny. Choć pozornie wydawałoby się, że jest inaczej.
Tylko niewielka część wychodzącego z reflektora światła pada przed samochód czyli w miejsce, gdzie strumień świetlny powinien być najmocniejszy i najbardziej efektywny. Świadomi potrzeb użytkowników prezentujemy nowości, które spełniają powyższe cechy.

Obecnie na rynku funkcjonuje niezliczona ilość modeli do konwersji tradycyjnego oświetlenia na LEDowe. Przy wyborze odpowiedniego zestawu należy być bardzo ostrożnym gdyż  niestety, znaczna większość tego typu rozwiązań dostępnych w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych to konstrukcje niesprawdzone, bardzo niskiej jakości. Wadliwa budowa korpusu, niepełnowartościowe komponenty oraz zastosowany nieprawidłowy system chłodzenia wpływają bezpośrednio na żywotność, a w zasadzie jej brak, to samo dotyczy efektywności i wydajności.
Wieloletnie doświadczenie w segmencie oświetlenia samochodowego, wsłuchiwanie się w potrzeby rynku i użytkowników dróg zaowocowały pojawieniem się serii LSF, LSG oraz LSAL w ofercie firmy M-TECH.

Czym charakteryzuje się każda z wprowadzonych serii zestawów LED?

Seria LSAL

Seria LSAL to innowacyjna linia żarówek w ofercie firmy M-TECH. Najważniejszą jej cechą jest kompaktowa konstrukcja, która nie posiada tradycyjnej wiązki wychodzącej z „żarówki” oraz nie wymaga podłączania dodatkowych modułów. Jej zadaniem jest maksymalne konstrukcyjne upodobnienie się do tradycyjnej żarówki halogenowej. Z tych względów takie rozwiązania funkcjonują na rynku pod nazwą „All In One”.

Wszystkie produkty zostały wyposażone w diody wykonane w nowoczesnej technologii LED CSP, która charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością z 1W (ilość lumenów z 1W).
Dzięki temu uzyskaliśmy najwyższą możliwą efektywność świetlną, która bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo. Unikatowa konstrukcja żarówek LED serii LSAL, niewielkie rozmiary oraz podstawa zintegrowana z aluminiowym korpusem znacząco ułatwiają montaż nawet tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Kolejnym elementem, o którym warto wspomnieć jest  odpinany kołnierz, który pozwala na zminimalizowanie kłopotów z zamontowaniem zestawu. Seria LSAL jest kompatybilna z instalacjami 12V oraz 24V, a temperatura barwowa światła to max. 6500K.
Żarówki zostały wyposażone w aktywny rodzaj chłodzenia, co dodatkowo wpływa na żywotność produktu.

Seria LSF i LSG

Seria LSF i LSG to kolejne niezawodne linie żarówek segmentu LED set w ofercie firmy M-TECH. Najważniejszą ich cechą jest zastosowanie innowacyjnego systemu aktywnego chłodzenia FrontAir. Zastosowanie najnowszych rozwiązań spowodowało, iż w znaczny sposób udało się zmniejszyć rozmiary komponentów zestawu odpowiadającego za chłodzenie (tzw. wiatraczek), co bezpośrednio przekłada się na łatwość montażu. Technologia FrontAir dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji korpusu „żarówki” pozwala na skierowanie bezpośrednio na diodę ok 10-15% chłodzonego powietrza. Zwiększa to zdecydowanie żywotność całego zestawu. W produktach serii LSF i LSG podobnie jak w serii LSAL użyto diody koreańskiej produkcji, co gwarantuje najwyższą efektywność i wydajność (wielochipowe diody CSP gwarantują najwyższą wydajność z 1W w stosunku cena/jakość). Dodatkowo posiadają one wbudowane przetworniczki,  które stanowią element systemu podwójnej kontroli przed przegrzaniem. Niewielkie rozmiary radiatora oraz odpinany kołnierz znacząco ułatwiają montaż nawet tam gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Obie serie są kompatybilne z instalacjami 12/24V, a temperatura barwowa światła to max. 6500K.

Seria LSF
Seria LSG

Podsumowując… 

Zaprezentowane nowości w znaczny sposób uzupełniają asortyment segmentu LED SET w ofercie firmy M-TECH. Użyte materiały, zastosowane technologie i rozwiązania sprawiają, iż niezależnie czy wybierzemy serię LSAL, LSF czy LSG otrzymujemy gwarancję produktu bardzo wysokiej jakości. LSAL to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących rozwiązania, które jest jak najbardziej zbliżone do tradycyjnej żarówki halogenowej w kwestii rozmiaru. Użyte komponenty takie jak diody CSP gwarantują maksymalną wydajność i efektywność, co bezpośrednio wpływa na komfort jazdy.

Serie LSF i LSG to produkty reprezentujące ten sam segment w kategorii zestawów LEDowych. Zastosowanie innowacyjnego systemu aktywnego chłodzenia FrontAir,  pozwala w znaczący sposób poprawić efektywność samego procesu chłodzenia, co bezpośrednio przekłada się na trwałość i niezawodność nowo wprowadzanych modeli.

Całość dopełniają użyte materiały oraz wykorzystanie bardzo wydajnych źródeł światła w postaci diody typu CSP. Serię LSF i LSG wyróżnia tak naprawdę jeden element, a mianowicie wygląd, tak by każdy użytkownik znalazł produkt, który odpowiada nie tylko wymaganiom technicznym, ale również estetycznym.

Modele dostępne w obrębie każdej serii zestawów LED to H1, H11, H4, H7, HB3, HB4.

*Opisane produkty nie posiadają homologacji drogowej, tym samym nie można ich stosować na drogach publicznych na terenie Unii Europejskiej.

Bartłomiej Szternal

Product Manager firmy M-TECH